Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

200 nowych miejsc pracy. Nowa lotnicza inwestycja

MTU - niemiecki producent silników do samolotów rozbudowuje swój zakład pod Rzeszowem. Zainwestuje 80 milionów euro i zatrudni kolejnych 200 pracowników. W nowej części fabryki produkowane będą elementy napędów lotniczych w technologii druku 3D.

MTU rozpoczęło działalność 10 lat temu jako jedna z pierwszych firm w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Wtedy nikt nie zakładał, że tak dynamicznie będzie się rozwijać. Teraz zakład zwiększy powierzchnię o ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych.

Krzysztof Zuzak, dyr. MTU AERO ENGINES POLSKA - Zaczynaliśmy od 166 pracowników, obecnie mamy ich około 800, a po rozbudowie zakładu zamierzamy osiągnąć liczbę ponad 1000 pracowników. To będzie mniej więcej rok 2020, dotychczas MTU zainwestowało w ten zakład około 100 milionów euro, natomiast w ciągu następnych 5 lat ta rozbudowa i inwestycje związane z nią maszyny, procesy to będzie kolejnych 80 milionów euro.
 
22222222222

Główna siedziba firmy jest w Monachium - na całym świecie zatrudnia 9 tysięcy pracowników. Zakład w Rzeszowie produkuje części do samolotów od elementów wirujących do turbin niskociśnieniowych. Nowozatrudnieni będą pracować m.in. przy produkcji w najnowocześniejszej technologii druku 3D - części i podzespołów do silników GTF, wchodzących teraz na rynek lotniczy. Technologia polega na sprasowywaniu warstwa po warstwie materiału o określonym składzie. Maja one grubość zaledwie 30, 40 mikronów.

Renata Markowska, dyr. HR MTU AERO ENGINES POLSKA - Szukamy osób w różnych specjalnościach, takich technicznych, technologicznych informatycznych, jakościowych, ale w związku z rozbudową zakładu i nową technologią będziemy też trochę szukali tradycyjnych zawodów, bo one nie zostaną wyparte, będą to operatorzy manualni operatorzy programiści.
1200px-MTU_Aero_Engines

Zakład liczy na udaną rekrutację bo jest jedną z niewielu firm w Polsce wyróżnionych prestiżowym certyfikatem Top Employer Polska. Niezależni międzynarodowi eksperci potwierdzili, że w wyjątkowy sposób dba nie tylko o bezpieczeństwo pracy, stabilność zatrudnienia, ale daje możliwości kariery i rozwoju.

Prace przy rozbudowie zakładu ruszą we wrześniu a zakończą się 3 kwartale przyszłego roku. Na Podkarpaciu - w ramach Doliny Lotniczej - działa już około 200 firm. Zatrudniają blisko 30 tysięcy osób.

Źródło: TVP Rzeszów