Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Black Hawk ze zdolnościami przeciwpancernymi

"Na podwieszeniach śmigłowca pod skrzydłami, mogą być również przenoszone pociski kierowane dające zdolności przeciwpancerne, które będą uzupełniały zdoności dowolnego helikoptera bojowego na polu walki" - mówi w rozmowie z Defence24 TV o możliwościach maszyny Black Hawk Joel E. Villa z Sikorsky Aircraft Corporation.
 
Joel E. Villa rozwinął swoją wypowiedź o współdziałaniu uzbrojonych Black Hawków z maszynami szturmowymi mówiąc: 

Sposób, w który śmigłowce Black Hawk mogłyby współpracować z innymi maszynami szturmowymi to otrzymywanie rozkazów od dowódcy odpowiadającego za pole walki w zakresie tego gdzie wysłać dodatkową siłę ognia i wsparcie - ze zdolnością do przenoszenia precyzyjnych przeciwpancernych pocisków kierowanych oraz rakiet - dla śmigłowców szturmowych.

Joel E. Villa,
Sikorsky Regional Director, Central and East Europe

Przedstawiciel Sikorsky wypowiedział się także na temat przyszłości zakładów PZL Mielec, która w jego ocenie wygląda bardzo optymistycznie. 

Jesteśmy obecnie częścią większej rodziny. PZL Mielec to spółka firmy Sikorsky a Sikorsky to spółka firmy Lockheed Martin największej istniejącej firmy zbrojeniowe. Widzimy więc jasną przyszłość dla PZL Mielec.

Joel E. Villa,
Sikorsky Regional Director, Central and East Europe

Źródło: www.defence24.pl