Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

„Bryza” z PZL Mielec będzie eksportowana do Indii?

INDIE, PODKARPACKIE. W Gudżaracie rozpoczął się szczyt gospodarczy Vibrant Gujarat Global Summit 2017 oraz targi Vibrant Gujarat Global Trade Show.

W tegorocznej konferencji bierze udział ponad 10 tys. przedstawicieli biznesu i administracji publicznej (rządów i regionów) z ponad 100 krajów. Polska jest jednym z 12 krajów partnerskich (pozostali to Australia, Dania, Francja, Holandia, Japonia, Kanada, Singapur, Stanu Zjednoczone, Szwecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Wielka Brytania.
 
 
 
Delegacji polskiej przewodniczy wicepremier Piotr Gliński. Wśród samorządowców są marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl

Marszałek Władysław Ortyl poinformował, że trwają rozmowy dotyczące podpisania przez PZL Mielec kontraktu na dostawę samolotów „Bryza”.
 
18561
W środku premier Indii Narendra Modi. Fot. Gujarat State Portal

 - Oczywiście cały czas trwają negocjacje, finalizują się umowy na eksport samolotów „Bryza”. Myślę, że to jest bardzo innowacyjny produkt i trzeba przypomnieć, że ta współpraca wyrasta z tradycji – mówił marszałek Ortyl w rozmowie Polskim Radiem. - Ale też chcielibyśmy, żeby współpracowały nasze uczelnie i poszerzała się wymiana turystyczna.
 
 http://epmlspotters.pl/image/jxpybfzpqmfm/1600/1600/fit/original/#.jpeg

M28B Bryza jest samolotem wielozadaniowym krótkiego startu i lądowania (STOL). Obsługiwany jest przez dwuosobową załogę. Może być produkowany w kilku wersjach: pasażerskiej, towarowej, sanitarnej oraz desantowej i patrolowo-rozpoznawczej.

Źródło: http://gospodarkapodkarpacka.pl