Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

M28 wyruszy do ciepłych krajów

PZL w Mielcu przygotowują samolot wielozadaniowy M28 do pokazów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Od połowy marca do połowy maja samolot M28 odwiedzi 13 miast w krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Niebawem produkowany w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu dwusilnikowy turbośmigłowy samolot wielozadaniowy M28 wyruszy na demonstracyjne tournee na terenie Ameryki Łacińskiej i Karaibów. W ciągu 2 miesięcy, w 13 miastach, polska załoga i wspierający ją inżynierowie pokażą zdolności operacyjne M28 we wszelkich warunkach pogodowych.
2030488365

Pokazy w locie i na ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem startów lotnisk mających krótkie drogi startowe, nieposiadających infrastruktury pomocniczej i możliwości szybkiej zmiany konfiguracji wnętrza kabiny, rozpoczną się w połowie marca na Trynidadzie i Tobago, a następnie będą realizowane na terenie Brazylii, Argentyny, Ekwadoru, Kolumbii, Panamy i Meksyku. Samolot odwiedzi również Rio de Janeiro, gdzie w dn. 4-7 kwietnia odbędą się targi LAAD Defence and Security Exhibition. Tournee zakończy się w połowie maja.

Wśród potencjalnych nowych klientów chętnych do nabycia M28 producent postrzega linie lotnicze, agendy rządowe i siły zbrojne. Podczas pokazów klienci będą mieli szansę obejrzeć M28 w akcji i przetestować jego możliwości.
 
http://epmlspotters.pl/image/mtkkgvfkhcwr/1600/1600/fit/original/#.jpeg

– M28 to sprawdzony, solidny i niezawodny samolot, który może działać w najtrudniejszych warunkach przy minimalnym wsparciu z zewnątrz. Karaiby i Ameryka Łacińska są regionem, gdzie ludzie i towary muszą być często transportowane na stosunkowo słabo wyposażone lotniska, co sprawia, że jest to potencjalnie bardzo obiecujący rynek dla M28. Dostrzegamy wzmożone zainteresowanie wykorzystaniem dwusilnikowego samolotu M28 w Afryce, Azji, Indiach, a także w Europie Środkowej, na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej – mówi Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu PZL w Mielcu.

Obecnie na całym świecie eksploatowanych jest ponad 100 samolotów M28, używanych przez agencje cywilne jak i siły zbrojne, służących do szkolenia spadochroniarzy, patrolowania granic i nadzoru łowisk. Marynarka Wojenna i Siły Powietrzne RP wykorzystują M28B Bryza do zadań patrolowo-rozpoznawczych, wykrywania i śledzenia okrętów podwodnych, monitoringu skażeń środowiska naturalnego i transportowych

Źródło: www.altair.com.pl