Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Mielecki Aeroklub chce budowy Muzeum Lotnictwa

Czy w Mielcu powstanie Muzeum Lotnictwa? Tego chcą pasjonaci zrzeszeni w Mieleckim Aeroklubie. Z eksponatami nie byłoby problemów, bo Aeroklub dysponuje wieloma zabytkowymi samolotami, które pokazują 80-letnie tradycje przemysłu lotniczego w mieście. Problemem w zrealizowaniu tego pomysłu mogą okazać się pieniądze, a dokładnie ich brak.

 
miniatura

Związki Mielca z lotnictwem widać na każdym kroku. Przy wlocie do miasta można obejrzeć samolot An-2. Z kolei nad jednym ze skrzyżowań w centrum góruje słynna Iryda. Pasjonaci awiacji z Aeroklubu Mieleckiego zwracają jednak uwagę, że brakuje Muzeum Lotnictwa. Prezes Świerczyński podkreśla, że pomysł powstania latającego muzeum jest dobrze znany władzom i wielokrotnie był już dyskutowany. Jak zapewniają przedstawiciele pomysłodawcy powstania Muzeum Lotnictwa, z eksponatami nie będzie problemu. Większość z nich znajduje się już w hangarach Aeroklubu Mieleckiego. Idea powstania Muzeum Lotnictwa w Mielcu jest więc mocno uzasadniona.

Zapał Aeroklubu Mieleckiego gaszą jednak władze miasta, które informują jednoznacznie - na taką inwestycję w najbliższych latach po prostu nie ma pieniędzy. Chodzi oczywiście o przebudowę biblioteki i budowę nowej hali sportowej. Tylko te dwie inwestycje mogą kosztować prawie 150 milionów złotych. Dlatego pasjonaci awiacji muszą uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: TVP Rzeszów