Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Nawet 800 miejsc pracy powstanie w Jasionce pod Rzeszowem

Nawet 800 nowych miejsc pracy powstanie w zakładzie, który zbudują w Jasionce pod Rzeszowem Lufthansa i MTU, a dokładnie stworzona przez te koncerny nowa spółka. Budowa ruszy już w maju, a warta ponad 600 mln złotych nowoczesna fabryka powstanie w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym.

Wspólny zakład firm - Lufthansa Technik i MTU powstanie na tej działce w podrzeszowskiej Jasionce. Spółka kupiła ją od gminy Trzebownisko za 21 mln złotych. Inwestycja rozpocznie się w maju i ma być gotowa w 2020 roku. Będą tu serwisowane silniki samolotów pasażerskich. W komunikacie spółki czytamy między innymi.
 
gdfgfdgdg

„To duży krok naprzód w naszej działalności serwisowania silników nowej generacji w Europie. Lokalizacja w Dolinie Lotniczej zapewnia nam optymalne możliwości infrastrukturalne do budowy i działania naszego zakładu. (…) Planujemy w nim zatrudnić około 800 pracowników.”

Przyjęcia już się rozpoczęły. Poszukiwani są przede wszystkim mechanicy silników lotniczych, technolodzy, inspektorzy badań, a także pracownicy administracyjni. Firma chce także stworzyć centrum szkoleniowe. Marszałek województwa zwraca uwagę, że korzyści z inwestycji będzie dla regionu dużo więcej.

Władysław Ortyl, marszałek województwa - Potrzebny jest transport, potrzebne są różnego rodzaju wspomagające miejsca pracy. Przypomnę też, że inwestor będzie remontował i produkował części zamienne do silników, a te silniki będą transportowane drogą lotniczą, więc cargo na lotnisku bardzo zyska.

Wartość inwestycji to 150 mln euro. W nowym zakładzie oprócz najnowszych technologii wdrożone zostaną także innowacyjne rozwiązania ekologiczne.

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym pod Rzeszowem działa już kilkadziesiąt firm, głównie z branży lotniczej. Między innymi MTU, Goodrich, Heli-One i Borg Warner. Prace znalazło w nich prawie 5 tysięcy osób. A zainteresowane inwestowaniem tu są kolejne firmy.

Źródło: TVP Rzeszów