Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki

Dwa nowe połączenia lotnicze z podrzeszowskiej Jasionki: od marca przyszłego roku do Tel Awiwu, a od kwietnia, po 7 latach przerwy, wróci długo wyczekiwane przez pasażerów połączenie z Nowym Jorkiem. Nowe trasy z Rzeszowa to efekt wyliczeń i analiz prowadzonych przez Polskie Linie Lotnicze LOT, których szczegóły przedstawił dziś w Jasionce prezes spółki.
 

Gdy po raz pierwszy uruchomiono lotnicze połączenie z Rzeszowa do Newarku, leżącego na terenie aglomeracji Nowego Jorku, to było jedno z najważniejszych wydarzeń 2007 roku na Podkarpaciu. Ale choć chętnych do skorzystania z możliwości bezpośrednich lotów za ocean nie brakowało, w 2010 roku samoloty na tej trasie przestały kursować. I mimo wielu starań, dopiero teraz zapadła decyzja, że połączenie wraca od kwietnia przyszłego roku. Chodzi głównie o to, aby to połączenie, podobnie jak loty do Tel Awiwu, które ruszą od 9 marca, były dochodowe, ale prognozy są obiecujące. Z danych LOT-u wynika, że na trasach miedzy Polską a Izraelem liczba pasażerów w ciągu roku wzrosła ponad dwukrotnie. Połączenie za ocean będzie ogromnym ułatwieniem dla osób, które teraz też wylatują z rzeszowskiego lotniska, ale muszą się przesiadać w Warszawie albo Monachium.
 
Zdjęcie użytkownika Port Lotniczy

Decyzja o uruchomieniu nowych połączeń to efekt wielomiesięcznych negocjacji. Zdaniem samorządu województwa, nowe połączenia to szansa na promocję i rozwój, ale też napływ nowych inwestorów. LOT już teraz mówi o dużym potencjale nowych połączeń. Teraz z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń można dotrzeć do Warszawy - takich rejsów jest 27 tygodniowo. Codziennie odlatują też samoloty do Londynu i Monachium, a kilka razy w tygodniu do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow. Od marca latać będą także samoloty na Korfu i do Burgas, a od maja do Aten.

Źródło: TVP Rzeszów