Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Podkarpackie Pokazy Lotnicze wracają do Mielca

Za nami konferencja prasowa dotycząca IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych, które odbędą się 28 lipca na mieleckim lotnisku.

http://www.pokazylotnicze.podkarpackie.pl/images/banners/header-pokazy2018.jpg

Organizatorami IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych będą Samorząd Województwa Podkarpackiego, Urząd Miejski w Mielcu, PZL Mielec oraz Lotnisko Mielec. Wydarzenie to wpisze się w jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecia lotnictwa w Polsce.

Strona internetowa

- Te pokazy mają dzisiaj numer czwarty. Wracają do Mielca, bo to tu odbyła się ich pierwsza edycja. Pokazy to jubileusze i promocja działań związanych z gospodarką. Województwo podkarpackie ma w swojej specjalizacji lotnictwo i kosmonautykę. Rodzi to określone zobowiązania. Jednym z nich jest kwestia promocji lotnictwa i innowacyjnych technologii – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

 
- Na pokazach gromadzić nas też będą jubileusze. Przede wszystkim jest to 100-lecie Odzyskania Niepodległości, ale i 100-lecie tworzenia lotnictwa w naszym kraju – zaznaczał Władysław Ortyl. - Mielec trafia na mapę trzech najważniejszych wydarzeń związanych ze 100-leciem lotnictwa. Mamy patronat Ministerstwa Obrony Narodowej. Zabiegamy o to, aby na tych pokazach pojawiły się znakomite składy akrobacyjne, chcemy, żeby miał też miejsce element związany z tą częścią obronną, chcemy by pojawiło się F-16 – dodawał marszałek.

Pokazy to też uczczenie 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu. – Polskie Zakłady Lotnicze są współtwórcą tej tradycji lotniczej w Polsce. Każdy mieszkaniec Mielca jest w jakiś sposób związany z tą branżą i nie wyobrażamy sobie, by nie włączyć się w organizację Podkarpackich Pokazów Lotniczych – mówił Janusz Zakręcki, prezes zarządu PZL Mielec.
 

 
- Cieszę się, że Podkarpackie Pokazy Lotnicze wracają do Mielca, gdyż lotnictwo zakorzenione jest w naszym mieście od 80 lat. Przemysł lotniczy w Mielcu tworzą ludzie – mówił pełniący obowiązki prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos. – Jako miasto jesteśmy przygotowani na przyjęcie gości z całej Polski.

Wojciech Bugajski, zarządzający mieleckim lotniskiem, mówił, że na IV Podkarpackich Pokazach Lotniczych nie zabraknie pokazów statycznych, ale i w locie.  – Chcemy pokazać nie tylko samoloty produkowane w Mielcu, ale i zaprosić zespoły akrobacyjne z całej Polski – mówił. 28 lipca na mieleckim lotnisku pojawią się m.in. Artur Kielak, zespół akrobacyjny Firebird oraz CellFast Flying Team.

Źródło: www.hej.mielec.pl / YT Województwo Podkarpackie