Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

​PZL Mielec kończy dostawy do Chile przed czasem

W ostatni piątek w bazie lotniczej Pudahuel na obrzeżach Santiago w Chile wylądowały ostatnie z sześciu zamówionych przez Chilijskie Siły Powietrzne Black Hawki S-70i wyprodukowane w Polskich Zakładach Lotniczych „Mielec”. Państwo z Ameryki Południowej jest siódmym klientem naszych zakładów będących w posiadaniu Lockheed Martina.

Kontrakt opiewający na kwotę 180 milionów dolarów został podpisany w 2016 roku. Zakończenie jego realizacji w pierwszej połowie października tego roku o miesiąc wyprzedziło termin podany w harmonogramie dostaw.  
 

Śmigłowce zostały zmontowane w naszych zakładach, ale wyposażeniem maszyn zajęli się specjaliści pracujący amerykańskich zakładach tamtejszego konsorcjum zbrojeniowego.

PZL Mielec oferują Black Hawki do różnych zastosowań. Maszyny montowane na Podkarpaciu trafiły do Kolumbii, Brunei, Turcji, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Stanów Zjednoczonych. Dwa służą polskim policyjnym antyterrorystom.

ŹródłO: www.rynek-lotniczy.pl