Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

PZL Mielec z ogólnopolską nagrodą BHP


Polskie Zakłady Lotnicze zwyciężyły w 44. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 grudnia 2016 r. w Ministerstwie  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nagrodę odebrali Prezes Zarządu Janusz Zakręcki
 
http://pzlmielec.pl/gfx/pzlmielec/pl/defaultaktualnosci/86/162/1/1879691712.jpg

Celem konkursu było wyróżnienie rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy. Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną, innymi ministerstwami, urzędami kontrolnymi, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz instytucjami i partnerami społecznymi.

Konkurs był  rozstrzygany w trzech kategoriach: rozwiązania techniczne i technologiczne, prace naukowo-badawcze oraz przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne. Komisji konkursowej przewodniczyła prof. Danuta Koradecka, Dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy (CIOP) w Warszawie.
 
http://pzlmielec.pl/gfx/pzlmielec/pl/defaultaktualnosci/86/162/1/2102332977.jpg

Zgłoszony przez pracowników PZL Mielec Roberta  Śliwę i Wojciecha Weryńskiego wniosek konkursowy otrzymał nagrodę I stopnia w kategorii przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne. Wniosek prezentował przykłady działań redukujących narażenie na hałas i wibracje. Uznanie komisji konkursowej zyskały wdrożone w PZL Mielec projekty i inicjatywy podnoszące świadomość zagrożenia hałasem, jak również ograniczające poziom hałasu, m.in.: konkursy, dedykowane szkolenia, kampanie informacyjne, wizualizacje, Wskaźniki akustyczne, piktogramy zagrożeń, panele akustyczne, kabina dźwiękoizolacyjna, których zaprojektowanie i wykonanie było  poprzedzone pomiarami kamerą akustyczną, a także innowacyjne środki ochrony indywidualnej.

Nagrodę z rąk Minister Elżbiety Rafalskiej odebrał Prezes Zarządu Janusz Zakręcki oraz pracownicy PZL Mielec  Wojciech Weryński i Robert Śliwa. W swoim wystąpieniu Prezes Zakręcki w imieniu wszystkich laureatów podziękował organizatorom za cenną inicjatywę i podkreślił znaczenie konkursu w budowaniu i promowaniu  bezpiecznych warunków pracy, opartych na ścisłej współpracy środowiska naukowego i przemysłu.

Źródło: PZL Mielec