Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

​Rozmowa z Darkiem Daszewskim pilotem Black Hawk’a PZL Mielec [

Podczas uroczystości przekazania dwóch śmigłowców policji w Warszawie dziennikarze pytali pilota Dariusza Daszewskiego o szczegóły związane z eksploatacją, zadaniami oraz szczegółami technicznymi mieleckich Black Hawk’ów.

Dariusz Daszewski – pilot doświadczalny śmigłowca S-70i™ BLACK HAWK w PZL Mielec Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, na kierunku Pilotaż Śmigłowców (jako Vice Primus) oraz Politechnikę Łódzką na Wydziale Elektrotechniki i Elektroniki.
 

Były pilot wojskowy posiada ponad 2300 godzin nalotu na śmigłowcach Mi-2, Mi-8, EC-120, R-44, Schweizer 300 i 333, Bell 206. Wcześniej służył w Lotniczej Grupie Poszukiwawczo Ratowniczej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał uprawnienia Pilota doświadczalnego I klasy, następnie pracował jako instruktor szkolenia teoretycznego i praktycznego na śmigłowcach.

W 2012 roku odbył specjalistyczne szkolenie w USA, po którym uzyskał uprawnienia do testowania śmigłowców S-70i Black Hawk produkowanych w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.

Źródło: wcj24.pl