Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

SDK - impreza balonowa na zakończenie sezonu modelarskiego…

SDK - impreza balonowa na zakończenie sezonu modelarskiego… W sobotę 09 grudnia w godz. 13. 30 -16. 30 na terenach rekreacyjnych MOSiR w Mielcu odbyły się "Otwarte Mistrzostwa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej ODEK balonów z bibułki na ogrzane powietrze".
 
DSC_0979

Mistrzostwa organizowane były przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ODEK i Spółdzielczy Dom Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu. Celem wydarzenia było: nauka wykonywania balonów, historia baloniarstwa w Polsce i na świecie, poznanie zjawiska wyporności powietrza i lotu balonu, odzyskiwanie balonu w terenie, rodzinne wrażenia majestatu lotu, rywalizacja sportowa. Nagrzany nad paleniskiem denaturatem lub gazem z butli - balon, wznosił się, a modelarz, często z tatą, mamą czy dziadkiem odnajdywali go, by wykonać drugi lot. Suma dwóch lotów decydowała o zajętym miejscu.
 
DSC_1019

Ze względu na inne warunki cieplne paleniska, oceniano oddzielnie zawodników z nich startujących.  Startowało 26-ciu zawodników w wieku 7-13 lat. W tym startowały 4 dziewczynki. Podczas konkurencji odbył się pokaz radio modelu dwupłatowego i radiem sterowanego auta Mikołaja Jeżowskiego.

Zwycięzcy to:
- palenisko gazowe:
1 miejsce Poliszuk Mikołaj - 244 s,
2 miejsce Korba Filip - 237 s,
3 miejsce Żmuda Dominik - 232 s,
- palenisko denaturatowe:
1 miejsce Rębisz Adam - 315 s,
2 miejsce Jeżowski Ksawery - 253 s,
3 miejsce Bik Bartosz - 240 s,

Pozostali zawodnicy wg listy startowej uzyskali tylko w jednym locie (balon zaginął) najgorszy czas lotu 97 s. Czasy lotów świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu i wykonaniu balonów.
 
DSC_0988

14 balonów uległo zniszczeniu po lądowaniu na lesie. Nagrody, książki i słodycze zostały ufundowane przez SKF ODEK. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Widowisko bardzo się podobało, szczególnie osobom licznie spacerującym w pobliżu. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację imprezy. Państwu Jeżowskim za pyszne kiełbaski z grilla dla wszystkich uczestników a Pani Dudek za ciepłą herbatkę.  Dziękujemy również Panu Połowiakowi za zdjęcia.

Źródło:ODEK Mielec