Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Wirtualne EPML

Sceneria lotniska w Mielcu do symulatora lotów firmy Microsoft

Symulacja lotnicza z dnia na dzień zdobywa coraz większą popularność. Symulatory lotu to urządzenia lub programy komputerowe mające na celu wierne odwzorowanie statku powietrznego podczas lotu oraz manewrów naziemnych. Symulatory lotu umożliwiają przeniesienie rzeczywistych zachowań, sytuacji i procedur do wirtualnego modelu. Symulatory lotu wykorzystywane są do szkolenia pilotów w zakresie pilotażu oraz nauki radionawigacji. Nowoczesne technologie komputerowe tworzą idealne złudzenie rzeczywistości. Każdy może wcielić się w rolę pilota i przemierzać wirtualną przestrzeń powietrzną przy pomocy domowego komputera.

Polska w zasięgu sterów. Czynnikiem zwiększającym iluzję realności symulacji lotniczej jest wizualizacja krajobrazu. Najbardziej pożądane przez użytkowników są scenerie fotograficzne oparte na zdjęciach satelitarnych. Wysoka rozdzielczość tego typu zobrazowań umożliwia zidentyfikowanie nawet najdrobniejszych detali symulowanego modelu. Wirtualny świat staje się kalką rzeczywistości.

źródło:www.vfrpoland.com


Niemała gratka dla sympatyków wirtualnego latania czyli nowa wersja scenerii lotniska EPML. Znalazło się w niej wiele zmian w porównaniu z wersją poprzednią. W wersji tej zaktualizowane zostały:
- fotoscneria (4 pory roku + noc)
- autogen (bardzo szczegółowy)
- sporo obiektów w SSE "Euro-Park" Mielec (hale produkcyjne wielu firm)
- samoloty w ZUA (sporo samolotów An-2 w różnych fazach rozkładu oraz Dromadery)
- nowe tekstury dla wyremontowanych budynków (wieża i budynek administracji)
- więcej drzew na lotnisku (z gmaxa)
- nowe wnętrze wieży (po remoncie)

Sceneria lotniska EPML Mielec:

- wersja FS2004

- wersja FSX

Sceneria wymaga Microsoft Flight Simulator FS2004/FSX